Светлана Волкова пишет коротко
20 июня 2016, 07:50
0

Через популярність серед українців на «теплі» кредити чекають зміни В

Через популярність серед українців на «теплі» кредити чекають зміни

В умовах підвищення вартості комунальних послуг українці впроваджують енергоефективні заходи — утеплюють квартири та будинки, встновлюють негазові лічильники тощо.

Через це збільшується попит на «теплі» кредити . Як стало відомо урядовці пропонують внести зміни до програми: переглянути розмір відшкодування частини кредиту.

Для України і для ЄС, який бере участь у проекті Фонду енергоефективності, важливо, щоб вкладаючи гроші в тепломодернізацію, людина досягала максимального ефекту. Показник максимальної ефективності – це 45-50 % економії. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Він пояснив, що розмір компенсації за проектами Фонду буде визначатися досягнутим в результаті проекту енергомодернізації класом енергоспоживання будівлі. За його словами, держава буде мотивувати людей: ті, хто провів більше заходів і зробив приміщення більш енергоефективним, будуть отримувати більші компенсації.

«Наглядова рада Фонду буде вирішувати, яка компенсація має виплачуватися. Для прикладу, перехід від класу B до А – 30%, а з С у А – 40%, адже громадяни більше витратили, і отже, їх потрібно більше підтримати. Максимальна частка компенсації – 50 % тіла кредиту. Така схема працює у Європі. Будинки класу А є суперекономними, та споживають менше 95 кіловат на метр квадратний на рік, порівняно з наявними 230-250 кіловат на метр квадратний зараз в Україні», - наголосив Геннадій Зубко.
Улучшить сайт Соцсети